
Досконалість, як відомо, складається з дрібниць. І стильні чоловічі запонки чудове тому підтвердження. Тому давайте розберемося, як зробити правильний вибір одного з найважливіших чоловічих атрибутів – чоловічих запонок. Перші згадки про чоловічі запонки з’явилися приблизно у XVII столітті. До цього сорочки зав’язувалися шкіряними стрічками, шнурками чи застібалися на звичайні гудзики. Перші запонки з’явилися не як потреба, а як окрема прикраса чи предмет вечірнього туалету. Чим довгий час залишалися. Запонки носили виключно представники влади, богеми, аристократи або дуже багаті люди.
Але прийшли інші часи, і запонки стали виробляти масово на промислових підприємствах. Будь-який бажаючий зміг придбати собі недорогі та красиві запонки. Звісно, вони не були ні дуже оригінальними, ні дорогоцінними. Зате чудово виконували свої функції. Та й все одно дизайн і використовуваний матеріал були найрізноманітнішими, в хід масово йшло олово і скло, дерево і пластмаса. На початку 20-х років запонки стали масово носити клерки, банкіри та дрібні бізнесмени. Усі ті, кому за родом служби чи роботи доводилося одягатися в ділові костюми. Сьогодні запонки носять навіть із блейзерами. Наприклад, м’які запонки-вузлики з тканини – це модний аксесуар, що не дуже виділяється. Вони не є яскравим акцентом у гардеробі і просто виконують свою пряму функцію – красиво та міцно скріпити між собою манжети на рукаві.
Зараз існує безліч видів та підвидів запонок. Але всі вони, без винятку, носяться на спеціальних сорочках зі спеціальними манжетами. Також вони кардинально відрізняються одна від одної і видом матеріалу, що використовується, і типом застібки, і дизайном. Запонки з T-подібною застібкою, що обертається – майже класика. Але ще існують запонки з двох однакових частин, з’єднані ланцюжком або штирьком. Односторонні запонки на нерухомому штирі. Зазвичай м’які, двосторонні запонки-вузлики із гумової тканини. Вважається, що симетричні запонки на ланцюжку чи штирі найкраще тримають манжети. Але й коштують вони набагато дорожче. На сьогодні, згідно з етикетом, запонки не обов’язково мають виглядати з-під рукавів піджака. І довжина у рукава піджака має бути такою, щоб манжет сорочки виступав з-під нього на кілька сантиметрів. Таким чином запонки все одно періодично виглядатимуть з-під рукавів.
Запонки зазвичай надягають на багато урочистих заходів: ювілеї, весілля, прем’єри у театрі. Коли дійсно необхідно виглядати особливо ошатно, стильно та ефектно. Отже, якщо ви збираєтеся надягати металеві запонки. Непогано себе зарекомендували запонки із родіюваного золота та срібла. Родіюваня – нанесення тонкого шару родію на виріб, після чого аксесуар набуває більш презентабельного вигляду і особливого блиску. Родіювання не лише надає особливий блиск дорогоцінним металам, а й захищає від появи нальоту чи будь-яких інших проявів корозії. Що значно продовжує термін використання аксесуара і дозволяє не забруднити запонками білі манжети сорочки.
При виборі запонок з будь-якого кольорового металу в першу чергу слід враховувати основний колір металу на пряжці ременя, годиннику або зажиму для краватки. Всі ці аксесуари мають гармонійно доповнювати одне одного. Якщо металеві запонки мають кольорові вставки. Тоді їх потрібно підбирати під основний колір гардеробу. Або, як мінімум, сорочки, нагрудної хустки чи краватки. Наприклад, з білою сорочкою чудово виглядають запонки з перламутром, білою емаллю, агатом або чорними фіанітами. З білою емаллю також чудово виглядає і сорочка чорного або темно-синього кольору. Але запонки з червоного золота під чорну сорочку вдягати не варто – це виглядає трохи недоречно. Під чорний колір найкраще підійде срібло. А ось із червоною сорочкою потрібно бути дуже обережним – у даному випадку найголовніше – не перестаратися. Лаконічні однокольорові запонки – те, що потрібно під будь-яку яскраву або трошки кольорову сорочку.
Окремої уваги стоять оригінальні запонки, які давно наповнили прилавки: у вигляді сигари чи гітари, гральних кубиків чи тенісних ракеток. Такі запонки прийнято вдягати на вечірки, п’ятничні зустрічі в клубі, будь-які неофіційні заходи. Асиметричні або екстравагантні, непарні або дуже «жартівливі» – запонки бувають які завгодно. І тут теж потрібно знати міру, підбирати не лише дизайн аксесуара, а й гармонійне поєднання кольорів. Дуже складний момент – як це, і чи можливо взагалі носити сорочку із запонками та джинси? Суперечки про це не вщухають багато років. Дехто вважає, що це неприйнятно. Деякі – ну що тут такого, якщо вони виготовлені з бюджетних матеріалів і на запонках зображена, наприклад, символіка улюбленого спортивного клубу. Але тут є ще один тонкий момент – що при цьому одягнено на ноги. Якщо це скромні туфлі, тоді, мабуть, можна. А от якщо звичайні кросівки – то це вже дуже суперечливе питання.
Головна мета будь-яких запонок – доповнити та завершити образ. А не акцентувати усю увагу на собі. Тому важливо ретельно підбирати модель запонок під фасон краватки та сорочки, під колір інших аксесуарів, які чоловік планує вдягнути із цими запонками. Щоб виглядати бездоганно, не варто забувати і про те, що тільки якісно пошита сорочка з «французькими» манжетами найкраще підходить для носіння запонок. На сьогоднішній день чоловічі запонки представлені в найширшому асортименті. Носити їх можна не лише зі смокінгом чи суворим діловим костюмом. Головне – як і будь-який інший аксесуар, запонки важливо підібрати по дизайну, кольору та матеріалу. Щоб вони гармонійно поєднувалися і не виглядали яскравою дисонансною чи недоречною «плямою» у загальному образі.