
З давніх часів майстри всього світу інкрустували поверхні ювелірних виробів яскравими та соковитими емалями. Використовуючи для цього аксесуари не тільки зі срібла та золота, а й з інших матеріалів. Виробами, покритими емаллю, користувалися в Стародавньому Єгипті та Греції, в Азії та Візантії. Тому підтвердження – численні експонати, виставлені у музеях та предмети, знайдені під час археологічних розкопок.
Найдавніші срібні прикраси з емаллю знайшли під час розкопок на Кіпрі. Можливо, саме звідти традиція виготовлення виробів, прикрашених емаллю, перекочувала до Єгипту. А за часів тісного зв’язку Київської Русі з Візантійською імперією техніка дійшла і до нас. За часів Стародавньої Русі покриття емаллю називали фініфть, при цьому вироби розписувалися емаллю виключно вручну.
У сучасному світі техніка накладання емалі досягла досконалості та користується популярністю в Україні та Швеції, Італії та Польщі, Індії та країнах Африки, у країні законодавиці мод – Франції та країні стародавніх замків – Чехії. У Грузії існує своя, особлива, «перегородчата» емаль, яка за своїм стилем вважається найунікальнішою та дуже ефектною. Ця техніка досить складна, але результат того вартий! На сьогодні будь-яка модниця знає: щоб продемонструвати свій витончений та небанальний смак, достатньо надіти пару-трійку прикрас з емаллю. Кожен аксесуар, прикрашений емаллю, робиться вручну, тому всі ювелірні вироби з емаллю є унікальними та ексклюзивними!
Різні варіанти подібних виробів без проблем можна знайти і у величезному каталозі ювелірного інтернет-магазину ГЕММА. Стильна прикраса з емаллю може стати яскравим акцентом у гардеробі. Наприклад, до комплекту з білої футболки та штанів з деніму можна одягнути яскраве, соковите кільце з емаллю, яке прикрасить і не залишить тебе непоміченою на будь-якому заході. Головне пам’ятати про один важливий момент: якщо ти відрізняється мініатюрними розмірами, то і аксесуар слід вибрати витончений і не масивний. Чим вищий і солідніший твій зовнішній вигляд, тим ширшою і респектабельнішою може бути ширина твоїх каблучок, кулонів та браслетів.
Якщо в офісі панує строгий дрес-код, тоді найкраще одягати одну невелику каблучку або тонкі сережки з нейтральним забарвленням. Адже емаль буває в спокійній, чорно-білій або молочній гамі – саме те, що потрібно для створення стильного образу в офісі. Сама по собі емаль – це кольоровий скляний сплав. Вона може наноситися гарячою чи холодною, буває всіх відтінків веселки – залежно від складу. Гарячу емаль наносять на прикрасу у вигляді порошку, а потім нагрівають у спеціальній печі до 600–800 градусів, щоб емаль лягла рівним шаром. Для створення кольору використовують оксид цинку, нікель чи кобальт.
Як і з чим прийнято носити вироби із емаллю? Наприклад, щоб передати загадкову атмосферу Індії з кількома браслетами, інкрустованими різнобарвною емаллю, можна вдягнути вільну спідницю «в підлогу». Якщо бажаєте постати спекотною дівчиною з Африки – одяг повинен бути прикрашений анімалістичним принтом, на голові можна спорудити тюрбан, до цієї пишноти – великі круглі сережки. Для створення «вільного стилю» до широкої блузки з квітковим орнаментом та сільської хустки підійде об’ємна каблучка з «рослинними» мотивами. До французького тонкого мережива – елегантні сережки з молочно-білою емаллю. Помітна особливість будь-якої емалі в тому, що навіть при масовому виробництві кожен аксесуар обов’язково відрізняється від іншого. Головне, щоб на емалевому покритті не було будь-яких дефектів у вигляді бульбашок повітря, сколів, подряпин або тріщин.
Звичайно, найкраща основа для емалі – це високоякісне золото. Але й срібло в основі виробів із емалі показало свою довговічність. Іноді емаллю покривають і мідь – у такому разі використовують так звану «глуху», непрозору емаль. У будь-якому випадку саме емаль здатна вигідно підкреслити красу будь-якого металу, створюючи неповторні переливи кольору та багаторазово посилюючи блиск. Ювелірні вироби з емаллю завжди виглядають ефектно, освіжаюче та ніколи не залишаються непоміченими. Вони, як і будь-який витвір мистецтва, піднімають настрій і дарують відчуття своєї унікальності та самобутності.
Вироби з емалі – красиві та довговічні. Але потрібно мати на увазі – не варто ударяти вироби з емалі, адже за своїм складом емаль – тонке і міцне скло. Також емаль не любить тертя з металевими предметами або поверхнями, хоча її можна і потрібно періодично піддавати дбайливому поліруванню. Неприпустимо недбало кидати каблучку чи сережки з емаллю на стіл. Для тривалого зберігання потрібно складати всі аксесуари у спеціальні м’які мішечки або скриньку, оббиту зсередини оксамитовою тканиною. Як і з будь-якими іншими барвистими виробами, не варто зберігати прикраси з емаллю під прямим сонячним промінням або там, де можливі різкі перепади температур – на кухні або на підвіконні, на поличці поруч із батареєю. Емаль не переносить контакту з побутовою хімією, водою з хлором. Тому, якщо немає можливості перед прибиранням зняти каблучку, обов’язково надягайте захисні рукавички.