ЮВЕЛІРНЕ ПІДПРИЄМСТВО
для Вас тільки найкраще



ЮВЕЛІРНЕ ПІДПРИЄМСТВО

Адреса:
02091 м. Київ, вул. Архітектора Вербицького, 1 (орієнтир – жовті ворота)

Електронна пошта:
bazar@hemma.kiev.ua

Телефон:
380 (44) 563-29-96, 380 (68) 637-95-91 (Відділ продажів)
Прийом замовлень здійснюється щодня з 09:00-21:00 за номером 380 (96) 055-82-55

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО НАС НАШІ ПОСЛУГИ

 x 

Корзина пуста
Опис

Мінералоїд, аморфний кремнезем SiO2-nH2O (гідрат діоксиду кремнію)

Твердість опалів коливається за шкалою Маоса від 5.5 до 6.5 – 7. Опал утворюється у порожнечах вулканічних порід, в осадових породах лише на рівні поверхні ґрунтових вод, як осад гарячих джерел (гейзерів). Зустрічається як заповнювач друз і як кулясті, краплеподібні агрегати і у вигляді прожилків, заповнюючи тріщини порід, що вміщають. Опал утворює різного роду натічні форми або жовна, утворює псевдоморфози за різними мінералами, також просочує різні тваринні та рослинні залишки, утворюючи скам'янілості. Залягає серед лимонітів, пісковиків, ріолітів та базальтів. Процеси формування опалів тривають мільйони років. Залежно від властивостей: кольору, блиску, прозорості, твердості, домішок розрізняють досить багато різновидів опалів.


Звичайний опал немає гри кольорів. Може бути прозорим, іноді безбарвним, забарвленим у різні неяскраві кольори. Шляхетний опал відрізняється гарною грою кольорів з райдужним переливом, так званої "опалесценції", яка змінює колір каменю з кожним його поворотом.

Електронна мікроскопія при 20-тисячному збільшенні дозволила встановити справжню причину цього явища: опали, що складають, дрібні кульки низькотемпературного кристобаліту, впорядковано занурені в гелеподібну масу кремнезему, обумовлюють явища відображення та інтерференції світла. Опал чутливий до тиску і ударів, а також кислот, лугів і різких перепадів температур. Вміст води опала від 3 до 30%.

Високий вміст води в опалі обумовлено пористою структурою цього каменю.

Видобуток опалів провадиться на різних континентах. Основними місцями є Австралія, Ефіопія, Америка. Через складність видобутку опала, особливо з райдужним переливом кольору, його рідкості, ціна каменю дуже висока.

Різновиди опалів:

Арлекін (Harlequin) – опал із незвичайно строкатим поєднанням кольорів.

Андамукський – опал із однойменного містечка у Південній Австралії.

Ананасний – називають опалові псевдоморфи з австралійського містечка Уайт Кліф.

Болдер – (опаловий валун) камінь, на поверхні якого утворилася кірка опала, як прошарків у породах. Бувають матричні болдери (матрикс опал) у ріолітових породах. Найкращі різновиди болдерів, йова та короїт, здобуваються в Австралії.

Восковий опал – восково-жовтого кольору.

Гіаліт – водяно-прозорий, утворює кірки гроноподібної зовнішності на різних породах

Гідрофан – опал, що вбирає воду, стає напівпрозорим і виявляє гру кольорів.

Джиразоль – прозорий, майже безбарвний, з переливчастим блакитним відливом, зазвичай на блідо-молочному тлі.

Ірисопал - безбарвний або злегка коричневий з одноколірним відливом, видобувається в Мексиці.

Контрлуз - різновид опала з строкатою грою світла на поверхні, помітною в світлі, що проходить.

Кубер педі – опали з однойменного місця у Південній Австралії.

Лайтинг рідж – темні опали, які знаходять у районі однойменного хребта в Австралії.

Мексиканські полум'яні – червоно-жовтогарячі опали з Мексики.

Невада (Вірджин Веллі) - опали з долини Вірджин у штаті Невада.

Вогненний опал - каміння від прозорого до напівпрозорого, з кольорами від гіацинтово-червоного до винно-жовтого, бувають майже червоні частіше без будь-якої гри кольору.

Перуанський опал - рожеве, блакитне і навіть синювате каміння знаходять у Перу. Вони не є багатокольоровими.

Празопал, Хризопал – непрозорий камінь яблучно-зеленого кольору.

Руманіт – різновид опала, який знаходять на території Румунії та Угорщини.

Черрі – червоно-жовтогарячий різновид мексиканського полум'яного опала.

Чорний опал (Black opal) – вважається найдорожчим різновидом опала.

 

Також цінуються опали рідкісних кольорів: коричневий, жовтий. Впливає на ціну опав його різновид, якість, малюнок (званий патернами) та маса каменю. Його обробка також впливає на ціну. Опал гранять, роблять кабошони або обробляють у фантазійній формі.

  

 

Роблять дуплети та триплети. Дуплет є основою чорного оніксу або обсидіана, на яку клеять опал, триплет – це так само основа чорного каменю, опал і поверх опала клеїться гірський кришталь.

 

Догляд за опалом

Це керівництво дозволить зберегти красу Ваших прекрасних опалів

Опав, як інші дорогоцінлні камені, що мають незвичайне походження, потребує особливого ставлення до себе. Насамперед, треба знати, що опал - досить м'який мінерал, але цього достатньо, щоб використати його як ювелірний камінь. Носіння опала вимагає обережності, не варто зазнавати його ударів і тертя, особливо це стосується опалів у браслетах та каблучках. Втім, ця рекомендація може бути застосована до всіх ювелірних виробів, не тільки з опалами.

Намагатися не перегрівати поблизу опалювальних приладів. Натуральний камінь не любить різкого перепаду температури. Подібне явище може сприяти частковій втраті вологи, що призведе до небажаного розтріскування. Надто низька вологість робить камінь каламутним, а також позбавляє його насиченості фарб. Знімайте прикраси перед тим, як зайнятися пранням чи прибиранням у будинку. Не варто одягати прикраси з опалами, плануючи відвідування перукарні, манікюрного кабінету та при проведенні інших процедур, пов'язаних з використанням хімічних речовин та різних рідин, що забруднюють. Опал чутливий до тиску та ударів, а також до кислот та лугів. Тому прикраси з цим каменем краще вдягати як вишеньку на торт, в останню чергу, коли готова зачіска і одягнене Ваше вбрання! Намагайтеся не носити прикраси з опалом поряд з іншими коштовностями, щоб різні частини прикраси не дряпали один одного. Зберігайте вироби з опалами в окремому м'якому футлярі, де їм не загрожуватиме контакт із іншими виробами з твердішим камінням.

В інтернеті та деяких книгах можна побачити поширену оману про те, що опали слід тримати у воді, змащувати олією. Цього робити не треба. У жодному разі не можна чистити прикраси з опалами в ультразвуковій ванні – пристрої для чищення прикрас у миючому розчині. Ризик того, що через вібрації камінь трісне, занадто високий. Якщо на камені з'явилася глибока подряпина або скол, камінь можна відреставрувати в ювелірній майстерні і відновити його. Чищення опала можна проводити за допомогою сухої фетрової тканини, краще зі спеціальною полірувальною пастою. У короткий час цю процедуру Вам допоможе зробити ювелір у нашій майстерні додатковими інструментами, щоб все було досконало та легко для Вас : )

Приділяючи увагу та турботу Вашим опалам, вони зберігатимуть свою привабливість довгі роки!

Як відрізнити від підробки

Декілька порад, щоб відрізнити натуральний камінь від підробки. Все частіше і частіше рідкісні опали підробляють, видаючи за них забарвлене скло. Роблять синтетичні камені та імітацію. Синтетичний опал досить просто відрізнити, імітацію складніше. При яскравому сонячному світлі натуральний опал переливається безліччю кольорів, у той час як штучний опал тільки відбиває лише один колір, багато статичних лускатих елементів відбивають кольори, але немає райдужного переливу. Тобто всі візерунки опала повинні змінювати кольори при його повороті, припустимо деякі патерни (візерунки) натурального опала: при одному положенні мають зелений і жовтий, тим самим можуть змінити колір того ж малюнка на червоний і синій. Райдужний перелив у натуральному опалі найчастіше проявляється як на поверхні, так і в глибині каменю. За допомогою збільшувального скла ретельно розгляньте камінь, як правило, підробка має явні прошарки, які утворюються в результаті склеювання скла і тонких пластин синтетичних матеріалів.. Якщо Ви бачили натуральні опали, Вам буде набагато простіше відрізнити натуральний опал від підробки. Якщо Вам потрібно визначити - натуральний камінь чи ні, наш гемолог дасть точну оцінку каменю, зробивши експертизу!

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ...

Вироби, представлені в нашому інтернет-магазині, можуть, за бажанням Замовника, бути виконані в металі різного кольору, необхідного розміру та зі вставками з різноманітного дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння. Крім того, наші художники можуть розробити новий дизайн виробу на Ваш смак, щоб підкреслити Вашу неповторну індивідуальність. Будемо щиро раді проконсультувати Вас. Дзвоніть прямо зараз!

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ ЮВЕЛІРНОГО ПІДПРИЄМСТВА ГЕММА!

ЕКСКЛЮЗИВНІ ВИРОБИ ВІД ЮВЕЛІРНОГО ПІДПРИЄМСТВА ГЕММА!! ТІЛЬКИ ДЛЯ ВАС!

Підбір за параметрами

Скинути усі фільтри

Контакти ювелірного заводу Гемма

АДРЕСА: 02091 Україна, м. Київ, вул. Архітектора Вербицького, 1 (орієнтир: жовті ворота)

EMAIL: bazar@hemma.kiev.ua

ТЕЛЕФОН: 380 (44) 563-29-96, 380 (68) 637-95-91 відділ продажів;

Прийом замовлень здійснюється щодня з 09:00-21:00 за номером 380 (96) 055-82-55

Про нас

Ювелірний інтернет магазин «Гемма» - це сучасний дизайн та висока якість обслуговування. Наші ювелірні прикраси додадуть Вам вишуканості, а Вашому стилю індивідуальності та завершеності, вони доповнять Ваші сімейні коштовності та стануть втіленням Ваших вишуканих мрій.

Ювелірний завод має необхідне обладнання для повного циклу виробництва продукції. Одна з переваг - наявність власного огранювального цеху, в якому створюються камені будь-якої форми та огранювання.

Докладніше...

Мобільний додаток Гемма

Завантажуйте наш безкоштовний мобільний додаток для швидкого та зручного використання



JUMP TO TOP

Save 30

На день народження знижка на всю колекцію ювелірної компанії "Гемма" складає 12%. Поспішайте, ми на Вас чекаємо!

Інші новини

НАШ ДАРУНОК