-
Подробности
-
Категория: КОРИСНІ ПОРАДИ
У середні віки прикраси з діамантами мали право носити лише монархи та члени їхніх сімей. В ті часи вважали, що діаманти уособлюють силу і відвагу, а такі переваги притаманні лише царським особам. Але навіть у «непереможних» діамантів є вороги, здатні з прекрасних коштовностей перетворити їх на тьмяні та непоказні брязкальця.
Головний ворог діамантів – час. Тому дуже важливо правильно доглядати за цим дорогоцінним камінням. Чисті діаманти не тільки краще відбивають світло, а й сяють яскравіше, виглядають більшими, ніж камені з нальотом шкірних, мильних, косметичних та побутових жирів. Але діаманти легко покриваються жировим шаром, тому їх необхідно щомісяця чистити.
Щоб очистити діаманти від нальоту, їх можна промити теплою мильною водою. Але користуватися потрібно тільки м'яким рідким милом або шампунем - господарське мило знизить блиск золота або платини, в які вправлено дорогоцінне каміння.
Протирати прикраси з діамантами потрібно серветкою з м'якої тканини, яка не дряпає коштовності і не залишає на ній ворсинок. На особливу увагу і догляд заслуговують каблучки з діамантами, де найбільше бруду накопичується саме під каменем. Щоб позбутися від неї, слід протерти камінь вологою ватною паличкою. Потім потрібно протерти каблучку м'якою ганчірочкою. І в жодному разі не чистіть оправи гострими предметами — так коштовності можна й подряпати. Діаманти та прикраси в жодному разі не повинні контактувати з хлоркою. Сам дорогоцінний камінь від цього не постраждає, але хлорка може знебарвити оправу. Прикраси з діамантами, як будь-які інші коштовності, необхідно знімати при виконанні домашньої роботи. Також слід берегти діаманти від ударів, через які від каменів можуть сколюватися найдрібніші частинки.
Прикраси потрібно зберігати окремо, кожну окремо від інших. Інакше тертя каменя об камінь може призвести до появи подряпин як на самих діамантах, так і на інших коштовностях. Щорічно слід показувати діаманти ювеліру. Він перевірить міцність оправи та освіжить полірування каміння.