- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Be3Al2Si6O18
Твердість: 7,5 - 8,0
Щільність: 2,67 — 2,71 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): гексагональна
Показник спотворення: 1,577 - 1,583
Блиск: скляний
Берил зеленувато-блакитних тонів згодом знайшов чудову назву - аквамарин. Ім'я цьому дорогоцінному каменю (лат. "laqua"-вода, "marinus"-морський) подарував давньоримський мудрець Пліній Старший. Він першим наголосив, що камінь нагадує чисту зелень морських вод. З того часу аквамарин став уособленням душі моря. Головна ознака аквамарину – гра кольору. Вона дивним чином проявляється за зміни кута зору. Відповідно до мінералогу та геохіміку А.Є. Ферсману, аквамаринам характерні різноманітні відтінки. Мінерали можуть бути блакитного або блакитно-зеленого кольору, а саме «колір морської хвилі», або «колір морської води тропічних широт». Також зустрічаються камені з жовтуватим ядром і блакитно-синюватою периферійною зоною.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Алмаз - це, мабуть, найпопулярніший, найдорожчий камінь у світі. Діамант - це алмаз в обробленому вигляді. Зазвичай він безбарвний або має слабкі жовті, бурі, сірі, зелені, іноді рожеві відтінки, рідко чорні. Існує близько 1000 сортів ювелірних діамантів.
Діамант - символ твердості, хоробрості, невинності. Цей камінь надає власнику твердості та мужності, захищає члени його тіла. Вважалося, що алмаз дає та зберігає гостроту слуху, оберігає від смутку та чаклунства, злих духів. Якщо якийсь чаклун захоче зачарувати власника алмазу, то все горе та невдачі перенесуться на нього самого. Дикий звір не нападе на людину, яка носить на собі алмаз. Камінь може вилікувати від лунатизму. Алмаз повинен бути придбаний вільно, без примусу та насильства, тоді він матиме більшу силу. Камінь втратить силу через гріховність, нестримність людини, яка її носить. Велику силу мають діаманти, які дістаються у спадок від матері – дочки, від батька – синові.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: SiО2 (кремнезем)
Твердість: 7,0
Щільність: 2,63 - 2,65 г/см3
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник заломлення: 1,543 - 1,554
Блиск: скляний, перламутровий
Аметист є найціннішим мінералом групи різновидів кварцу. Одна з російських рукописів 1672 року розповідає, що "Аматист є камінь кольором вишневих, а народиться в Індії, сила того каменя є - думки лихі віддаляти, добрий розум робить, пияцтво відганяти, і у всіх справах допомогти дає".
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: SiO2
Твердість: 7
Щільність: 2,65 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник спотворення: 1,544 - 1, 553
Блиск: скляний
Зелений аметист – це умовно природний дорогоцінний камінь, невисокої вартості. Він є різновидом кварцових мінералів, яким «злегка допомогли» набути гарного відтінку трави. Офіційна назва каменю – празіоліт. Зелений аметист не можна віднести до синтетики або підробки, тому що це все-таки кварц, але пройшов доопрацювання в руках людини. Як ограновування допомагає виявити природну красу та індивідуальність каменів, так і термічний вплив допомагає відкрити нові грані краси звичного кварцу.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Si02
Твердість: 7,0
Щільність: 2,6 г/см3
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник заломлення: 1,54
Блиск: скляний
Назва аметрину народилася досить швидко, поєднавши у собі дві назви: Аметист та Цитрін. Насамперед це вказує на подвійну природу каменю. Інша назва аметрину – Болівіаніт, що вказує на територію, де його добувають, а саме Болівію. Як не дивно, але цей камінь має і третю назву - Двоколірний аметист.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Al2[Be3(Si6O18)]
Твердість: 7,5-8
Щільність: 2,6—2,9 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): гексагональна
Показник заломлення: 1,6
Блиск: скляний
Берили – сімейство дорогоцінного каміння, відоме з далекої давнини. Яскравим представником групи цих мінералів є смарагд, або його двоюрідний брат – аквамарин. Берил високо цінуються на промисловому ринку. З давніх-давен їх використовували в ювелірній справі, а також як матеріал для прикраси одягу та головних уборів, предметів релігійного культу та побуту.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: CuAl6(OH)2[PO4]·4H2O
Твердість: 5-6
Щільність: 2,6—2,8 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): триклінна
Показник заломлення: 1,61—1,65
Блиск: восковий
Напівкоштовний, виробний, улюблений з давніх-давен і шанований досі камінь - бірюза. Насправді, цей непрозорий мінерал, з чим тільки не порівнювали, з блакитом очей, з пишним кольором польових волошок, з небесною чи морською гладдю. Усьому причиною колір бірюзи: яскравий блакитний або нудотно небесний, волошковий з відтінком зеленого або синьо-болотний.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: C10H16O+(H2S)
Твердість: 2-2,5
Щільність: 1,05-1,3 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): аморфна
Показник спотворення: 1,54
Блиск: Смоляний
Суміш смол, бурштинової кислоти, вуглецю та олій отримала гарну назву – Бурштин. У народі сонячний камінь також називають «Алатир», «Ентар» і «Болгорючий камінь». Бурштин відомий усім народностям і є, мабуть, найдавнішим ювелірним матеріалом, який використовували для прикрас та релігійних атрибутів. Існує стара арабська легенда про те, що бурштин - це затверділа роса, що пролилася з небес. Сонячний камінь отримав своє народне прізвисько за теплий колір. Науці відомий бурштин різноманітних жовто-жовтогарячих відтінків, з червоним відливом, бурий і дуже рідко - зелений або блакитний. Спектр кольору пояснюється походженням алатир – каменю. Це затверділі смоли, переважно хвойних дерев.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: R2+3R3+2[SiO4]3
Твердість: 6,0 - 7,5
Щільність: 3,2 - 4,3 г/см3
Сингонія (вид симетрії кристала): ромбододекаедр, тетрагонтріоктаедр
Показник заломлення: 1,731-1,732
Блиск: від скляного до смолистого
У природі існує безліч хімічних форм граната, і лише шість з них відносяться до дорогоцінного каміння. Це уваровіт, піроп, андрадит, альмандин, спессартин і гросуляр. Гранати зустрічаються всієї гами кольорів, окрім синього. В ювелірних прикрасах широко використовуються вогненно-червоні піропи, малинові альмандини та смарагдово-зелені андрадити (демантоїди). Родовища червоних гранатів-піропів здавна перебували у рудниках Богемії. Пурпуровий відтінок набувають гранати-альмандини завдяки домішки заліза, що міститься в них. Спесартин бувають різних відтінків, від жовтого до полум'яно-червоного. Гідророзсуляри - гранати зеленого відтінку, більш відомі тим, що можуть досягати більших розмірів.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: СаСО3
Твердість: 3,7 по шкале Мооса
Щільність: 1,3-2,7 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): аморфна
Показник заломлення: 1,56 – 1,65
Блиск: восковий
Корали є органічні сполуки, які тривалий час приводили вчених у замішання. Шведський лікар і дослідник природи 18 століття Карл Лінней навіть виділив їх в особливий клас тваринних рослин. Нині вважають, що корал - це похідний продукт життєдіяльності коралових поліпів, зовні схожий на скелет. Чи потрібно говорити, що життя цих маленьких безхребетних трудівників можливе лише у морській воді? Завдяки тому, що поліпи переробляють морську сіль, утворюється кальцит, він формує корали. Витягнутий з води скелет колонії набуває форми і кам'яніє, перетворюючись на чудовий матеріал для ювелірів, декораторів, фотохудожників, натуропатів і навіть магів.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Ca2(Mg,Fe)5[Si4O11]2(OH)2
Твердість: 5,5-6,5
Щільність: 2,95 – 3,4 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): моноклінна
Показник заломлення: 1,62
Блиск: жирний, скляний
Священний камінь давнини, а зараз лікувальний та виробний – чудодійний нефрит. Назва напівдорогоцінної утворення походить від латинського позначення людської нирки (нефро). Саме для лікування захворювань нирок камінь вперше став застосовуватись у давній медицині. Останнім часом нефрит дуже популярний у практиків оздоровчих систем стародавнього Китаю, особливо у жінок.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Al2BeO4
Твердість: 8,5
Щільність: 3,5–3,84 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): ромбічна
Показник заломлення: 1,744–1,758
Блиск: скляний
Синтетичний олександрит є ідентичним природному каменю, мінерал сімейства хризоберилів, особливістю якого є здатність змінювати колір залежно від освітлення. Кристали містять домішки іонів хрому, завдяки чому в темний час доби, в променях штучного освітлення або полум'я свічки олександрит забарвлюється в рожеві та червоно-бузкові відтінки. У світлий час доби при природному освітленні спектр кольору мінералу коливається від синього до зеленого.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Мінералоїд, аморфний кремнезем SiO2-nH2O (гідрат діоксиду кремнію)
Твердість опалів коливається за шкалою Маоса від 5.5 до 6.5 – 7. Опал утворюється у порожнечах вулканічних порід, в осадових породах лише на рівні поверхні ґрунтових вод, як осад гарячих джерел (гейзерів). Зустрічається як заповнювач друз та як кулясті, краплеподібні агрегати, у вигляді прожилків заповнюючи тріщини серед порід. Опал утворює різного роду натічні форми або жовна, утворює псевдоморфози за різними мінералами, також просочує різні тваринні та рослинні залишки, утворюючи скам'янілості. Залягає серед лимонітів, пісковиків, ріолітів та базальтів. Процеси формування опалів тривають мільйони років. Залежно від властивостей: кольору, блиску, прозорості, твердості, домішок розрізняють досить багато різновидів опалів.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: CaCO3
Твердість: 3-4
Щільність: 2,6-2,7 г/см³
Показник заломлення: 1,52 - 1,69
Блиск: перламутровий
Перли використовуються в ювелірній справі як дорогоцінний камінь, але за хімічним складом вони більш близьки до коралів. Цей фактор обумовлений однаковим середовищем проживання та формування. Перли утворюються в раковинах деяких видів молюсків після того, як туди потрапляє стороннє тіло, наприклад - піщинка. Молюски, що живуть у воді, вистилають свої раковини перламутром зсередини, тому будь-який абразивний предмет, що потрапляє в «будиночок», так само обволікається шарами перламутру. На цей процес можуть йти роки та десятиліття. Велика любов до перламутрових сфер призвела до бездумного знищення безлічі молюсків – перлів, але завдяки винаходу системи культивації перлів натуральний перламутр знову заповнив прилавки ювелірних магазинів.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: SiO2
Твердість: 7
Щільність: 2,65 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна, тригонально-трапецеедрічна
Показник заломлення: 1,54 - 1,55
Блиск: від скляного до жирного на зламі
Від німецького rauch - "дим", раухтопаз часто називають димчастий кварц. У порівнянні з цитрином, аметистом і гірським кришталем раухтопаз - найбільш цінний різновид кварцу. Особливої уваги заслуговують золотисто-коричневі кристали з вкрапленнями рутила, які дивним чином створюють ефект променів зірки, що розбігаються в різні боки.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Al2O3
Твердість: 9
Щільність: 3,99 — 4,10 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник спотворення: 1,763 - 1,772
Блиск: скляний
Золоті каблучки та сережки з рубінами ви можете вибрати в нашому каталозі.
Рубіном називають червоний різновид корунду, до якого також належить сапфір. Яскравий червоний колір мінералу надають невеликі домішки хрому. Саме тому геммологи називають їх рубінами. Корунди інших кольорів називають сапфірами. Як і сапфіри, рубіни мають високу твердість і поступаються лише алмазу.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Al2O3
Твердість: 9
Щільність: 3,9-4,0 г/см3
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник заломлення: 1,76-1,77
Блиск: скляний
Синтетичний рубін є аналогом природного червоного рубіну (яхонта), що є різновидом мінералу корунду. Одним з перших і найбільш популярних способів отримання штучного дорогоцінного каміння став метод «плавлення в полум'ї» у спеціальній печі, представлений французом Мішелем Огюстом Вернейлем. Саме «вернейлівські» штучні рубіни стали першими високоякісними синтетичними коштовними каменями. Минуло понад століття, але й сьогодні велика кількість мінералів «вирощується» методом «плавлення в полум'ї».
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Al2O3
Твердість: 9
Щільність: 3,95 — 4,00 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник заломлення: 1,766 - 1,774
Блиск: скляний
Сапфір – другий із найщільніших мінералів після алмазу. Безбарвний сапфір, або лейкосапфір, дуже схожий на алмаз. Для сапфіру характерний астеризм (від грец. Аstron - зірка). Це означає, що на відполірованому камені можна побачити світлу зірочку з трьома, шістьма або дванадцятьма променями. Такий магічний оптичний ефект відбувається завдяки наявності в камені голчастих кристалів рутила. Якщо ж камінь абсолютно чистий і прозорий, він відрізняється тим, що зберігає колір при штучному освітленні.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Al2O3
Твердість: 9
Щільність: 3,99 г/см3
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник заломлення: 1,76-1,78
Блиск: скляний
Синтетичний сапфір – це аналог натурального сапфіру, який вирощений людиною у штучних умовах. Сапфір нарівні з рубіном є різновидом корунду, кристалічного окису алюмінію. Штучний мінерал виходить безбарвним і має назву лейкосапфір. Різні кольори синтетичних сапфірів виходять завдяки доданню в основну формулу оксидів металів (алюмінію, титану, заліза тощо).
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Дорогоцінне каміння: смарагд
Прозорий різновид берилу зелених відтінків, іноді з просинню, називається смарагдом. Темно-зелені екземпляри цінуються дорожче. У Греції мінерал називали "камінь сяйва". На Русі самоцвіт вважали каменем холоднокровності, мудрості та надії.
Якого кольору смарагд
Природний смарагд зазвичай має зелений колір. Особливо цінуються камені, родовища яких знаходяться в Колумбії: вони мають яскравий трав'яно-зелений відтінок. У цій же країні видобувають такий сорт смарагду, як Трапіче. Його відмінною рисою є те, що від центру мінералу відходять шість променів, що мають дивовижну красу. Особливу прозорість має Замбійський смарагд. Ці самоцвіти відомі своїм найчистішим зеленим відтінком (вони значно темніші за колумбійські), проте можуть мати і блакитний. Також у Зімбабве одним з найпоширеніших каменів вважається смарагд із жовтим відтінком. У ювелірній індустрії дуже цінується це поєднання зеленого та жовтого відтінку.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Al2[SiO4](F,OH)2
Щільність: 3,49—3,57 г/см³
Твердість: 8,0
Сингонія (вид симетрії кристала): ромбічна
Показник заломлення: 1,606—1,638
Блиск: скляний
Топаз - один з найпривабливіших ювелірних каменів. Особлива прозорість, внутрішня гра світла та блиск прикрас притягують і зачаровують. Топаз втілює небесний блакит неба та легку прозорість ранкової роси. Незвичайно яскраві топази, дуже глибоких тонів, мають власні назви – блакитні (Sky Blue), темно-блакитні (Swiss Blue) та темно-сині (London Blue). Відомо, що родовище блакитних топазів у Швейцарії закінчилося ще 5 століть тому, і лише 30 років тому було відкрито ще один депозит. Він був не настільки багатий за запасами, але містив насичені і чисті від природи блакитні топази. Таким чином, з'явилася торгова назва "Топаз Блакитний Свісс (Swiss)". Такі камені не піддаються будь-якій обробці.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: Al2[SiO4](F,OH)2
Щільність: 3,49—3,57 г/см³
Твердість: 8,0
Сингонія (вид симетрії кристала): ромбічна
Показник заломлення: 1,606—1,638
Блиск: скляний
Лондонський синій топаз (London Blue Topaz) - займає місце серед найяскравіших і найнасиченіших зразків чудового топазу. Щоб відрізнити лондонський топаз від інших топазів, слід звернути увагу на колір каменю. Візитною карткою вважають глибокий синій колір, з можливими зеленими або сталевими нотками.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: (Mg,Fe)2SiO4 (ортосилікат заліза-магнію)
Твердість: 6,5-7,0
Щільність: 3,2 - 4,3 г/см3
Сингонія (вид симетрії кристала): ромбічна
Показник заломлення: 1,64-1,70
Блиск: скляний, смолянистий
Назва походить від давньогрецьких слів chrysos – «золотий» і lithos – «камінь». У сучасному значенні цього терміну існують розбіжності. Згідно з одними джерелами хризоліт є синонімом олівіну. У німецькій та англійській літературі ювелірний олівін (силікат магнію та заліза) називається перидотом. Інші джерела відносять жовтувато-зелені, оливкові або золотаві хризоліти до прозорого різновиду олівіну, а перидот вважають лише різновидом хризоліту. Ускладнили ситуацію уральські хризоліти, які називають демантоїдами, яскраво-зеленого кольору. Вирішити проблему допомогло слово «хризоліт» - давніші, ніж «олівін» та «перидот». Отже, цей термін зайняв почесне місце у термінології ювелірів.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: SiO2
Твердість: 6,5 – 7,0
Щільність: 2,6 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник заломлення: 1,53
Блиск: скляний, жирний, матовий
«Хризос празіос» давньогрецькою мовою означало «Зелене золото». Не дивно, що один з різновидів напівпрозорого кварцу отримав таку красиву і благородну назву за свій зовнішній вигляд. Хризопраз є різновидом халцедону соковитих зелених відтінків. Інтенсивність забарвлення цього мінералу варіюється від яблучно-зеленого до густо-трав'яного з блакитними відтінками. Деякі мінерали хризопразу зовні дуже нагадують священний камінь китайських імператорів – нефрит. Так, історичні довідки про життя древніх полководців та високопосадовців можуть містити помилкові думки про каміння – талісмани. Існують розбіжності істориків про те, який саме мінерал справді був оберегом Олександра Македонського: нефрит або хризопраз.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: SiO2
Твердість: 7
Щільність: 2,65 г/см³
Сингонія (вид симетрії кристала): тригональна
Показник заломлення: 1,56
Блиск: скляний
Бразильський топаз, жовтий кришталь, різновид гірського кришталю жовтого кольору – малий перелік назв цитрину. За зовнішніми характеристиками цитрин нагадує топаз, але при ограновуванні через меншу світлозаломлення цитрин відрізняється слабкою грою кольору. Що стосується забарвлення цитрину, то воно може змінюватись: від світло-лимонного до медово-бурштинового, а також золотисто-коричневого.
- Подробности
- Категория: Дорогоцінне каміння
Формула: МgАl2О4 (магній - 28,2%, алюміній - 71,8 %)
Твердість: 8,0
Щільність: 3,57 - 3,72 г/см3
Сингонія (вид симетрії кристала): кубічна (ізометрична)
Показник заломлення: 1,71-1,76
Блиск: скляний
Шпінель є складним окислом алюмінію та магнію. При цьому алюміній може замінюватися хромом чи залізом, а магній – марганцем, цинком чи залізом. Отже, колір шпинелі може стати фіолетовим, синім, коричневим, зеленим чи чорним. Лише у ХІХ ст. шпинель стали виділяти у окремий клас мінералів. Цікаво, що деякі з найзнаменитіших рубінів після перевірки виявилися шпинеллю.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ...
Вироби, представлені в нашому інтернет-магазині, можуть, за бажанням Замовника, бути виконані в металі різного кольору, необхідного розміру та зі вставками з різноманітного дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння. Крім того, наші художники можуть розробити новий дизайн виробу на Ваш смак, щоб підкреслити Вашу неповторну індивідуальність. Будемо щиро раді проконсультувати Вас. Дзвоніть прямо зараз!