ЮВЕЛІРНЕ ПІДПРИЄМСТВО
для Вас тільки найкраще
 x 

Корзина пуста

Згідно з переказами, у XIV ст. ювелірні майстри Індії були впевнені: для максимального збереження магічних властивостей алмазу не можна жодними способами змінювати його форму. Якщо й граніти, то мінімально – лише для надання більшого блиску та прозорості на гранях, створених самою природою. І сьогодні вважається, що перші спроби шліфування кристалів алмазу було зроблено не у Індії, а у Європі, на початку XIV століття. Європейські майстри згладжували всі нерівності на поверхні, щоб досягти максимального блиску та прозорості.

За рахунок цієї обробки ребро платформи ставало дуже гострими, і перші оброблені таким способом алмази називали гострий камінь або гостровершинний камінь (Point Stone). Це був перший, найбільш ранній різновид шліфування алмазу людиною. Вона відкриває історію розвитку ограновування алмазів, яку на сьогодні завершує найсучасніша - діамантова. Діамант, як дорогоцінний камінь, відомий вже більше двох тисячоліть. Його цінували за високу твердість. На початку люди використовували необроблені камені. Потім почали шліфувати ребра кристалів.

Далі, приблизно у 1400 р., з'являється «товстий» вид обробки каменю («товста алмазна таблиця»). Ще цей вид огранювання називали «камінь з майданчиком», тому що після обробки алмаз являв собою октаедричний кристал з широкою плоскою гранню нагорі і маленькою гранню, що притупляє гострий нижній кут октаедра. На той час ограновування у формі «октаедра» вважалося базовим. І тоді ж, коли раптом відбувався випадковий скол, виходив так званий «тонкий» камінь. Наприкінці XV ст. винайшли шліфувальні круги. Що дозволило гранити алмази більш фасетково. Для посилення оптичного ефекту, поряд з природними гранями кристала, на камінь стали наносити додаткові грані.

У середині XVI в. на основі «товстого» каменю отримав розвиток один з чергових різновидів ограновування — «Троянда». Її вигадав придворний ювелір бургундського герцога Людвіг ван Беркем в 1456 р. При цьому способі для отримання алмазного порошку майстер закріплював у спеціальних лещатах два алмази. Після чого тер їх одне про одного. Отриманий порошок наносили на спеціальний диск із металу, що обертається в ювелірному верстаті для огранювання алмазів. У кристала в ограновуванні «Троянда» була плоска основа, а на верхній частині нанесені 12, 24 або 32 грані (фацети), які сходилися в центрі, до вершини. При цьому алмази з 12 гранями називалися "троянда д'Анвер", а з набагато більшим числом граней - "коронована троянда". При збільшенні кількості фасет на бічних ребрах кристалів виходило «подвійне огранювання» з 34 фасетами та округлим куполом. Ідея цього виду огранювання приписується французькому кардиналу Мазаріні (близько 1650 р.) і тому його називають ще й «огранюванням Мазаріні».

Огранювання «троянда» та її різновиди залишалося найвикористанішою технікою обробки алмазів до XVIII ст. Після чого на зміну прийшла «Старе огранювання» (Old mine), яке на сьогодні вважається одним з перших різновидів діамантового огранювання. Наступний вид огранювання алмазів, що налічує 58 фасет, вигадав венеціанський гранильник на ім'я Віченцо Перуцці наприкінці XVII ст. Це огранювання називали «потрійним», або «огранюванням Перуцці». У ній контур каменю в плані (рундист) хоч і не став круглим, проте вона була вже дуже близька до діамантової не лише за кількістю фасет, а й за загальними пропорціями.

У великих центрах ограновування алмазів та постачання діамантів у XV - XVI ст. - Парижі, Лондоні та Антверпені швидкими темпами розвивалися нові центри огранювання. Починаючи із середини XVII ст. до цих міст за обсягами промисловості приєднався ще й Амстердам. Коли Генрі Морс і Чарльз Філд винайшли першу парову машину для огранювання діамантів (офіційний патент був зареєстрований в 1874 р.), кількість огранювання каміння досягла небувалих досі висот. Відтепер ювеліри могли уявити споживачам на диво симетричні та круглі камені, що тішать своєю правильною формою та неперевершено яскравими, райдужними переливами. Потім, приблизно у XVIII столітті, повсюдно почалася нова хвиля роботи з кристалами: ювеліри стали масово перероблювати діаманти старих форм і видів огранювання. Тому що каміння, огранене майданчиком, втратило всякий інтерес для модниць і модників того часу - нове каміння виглядало на порядок красивіше і помітніше. Але щоб зробити діамант правильної круглої форми з алмазу зі старим огранюванням «октаедр», від ювелірного майстра вимагалося чимало титанічних зусиль.

На жаль, у XIX і XX століттях багато діамантів, огранованих «трояндою», було переогранено огранюванням «діамант». Після чого всі ці камені втратили не лише значну кількість своєї маси, а й усю свою початкову унікальність. І ось нарешті у 1892 р. знаменитим майстром - Даніелем Сваровськи була винайдена перша електрична машина для огранювання. Цей винахід дозволило поставити огранювання каменів на широкий потік і тим самим започаткувало комерційне застосування круглих діамантів. Далі в 1900 р. широкому загалу було представлено новий винахід для огранювання - циркулярна пилка. Вона максимально покращувала якість огранювання і не давала втрачати жодного карата у кристалі. Також циркулярною пилкою можна було без особливих проблем (на відміну від методу розколювання клинком) ділити та дробити кристали.

В сучасності алмаз під час огранювання проходить кілька етапів - перший це планування. За допомогою сучасних методик майстри прогнозують розмір майбутнього діаманту та можливу кількість каменів з одного кристала. Потім наносять розмітку і розпилюють камінь. Найскладніший - наступний етап, чи обдирка. Процес відбувається на спеціальному токарно-обдирному верстаті. Далі отриману заготовку гранят вручну, за допомогою алмазного диска та спеціальних паст. Потім остаточно полірують м'якшими пастами. Кінцевий етап - промивання отриманого діаманта у кислоті, спирті та чистій воді.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ...

Вироби, представлені в нашому інтернет-магазині, можуть, за бажанням Замовника, бути виконані в металі різного кольору, необхідного розміру та зі вставками з різноманітного дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння. Крім того, наші художники можуть розробити новий дизайн виробу на Ваш смак, щоб підкреслити Вашу неповторну індивідуальність. Будемо щиро раді проконсультувати Вас. Дзвоніть прямо зараз!

АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ ЮВЕЛІРНОГО ПІДПРИЄМСТВА ГЕММА!

ЕКСКЛЮЗИВНІ ВИРОБИ ВІД ЮВЕЛІРНОГО ПІДПРИЄМСТВА ГЕММА!! ТІЛЬКИ ДЛЯ ВАС!

Підбір за параметрами

Контакти ювелірного заводу Гемма

АДРЕСА: 02091 Україна, м. Київ, вул. Архітектора Вербицького, 1 (орієнтир: жовті ворота)

EMAIL: bazar@hemma.kiev.ua

ТЕЛЕФОН: 380 (44) 563-29-96, 380 (68) 637-95-91 відділ продажів;

Прийом замовлень здійснюється щодня з 09:00-21:00 за номером 380 (96) 055-82-55

Про нас

Ювелірний інтернет магазин «Гемма» - це сучасний дизайн та висока якість обслуговування. Наші ювелірні прикраси додадуть Вам вишуканості, а Вашому стилю індивідуальності та завершеності, вони доповнять Ваші сімейні коштовності та стануть втіленням Ваших вишуканих мрій.

Ювелірний завод має необхідне обладнання для повного циклу виробництва продукції. Одна з переваг - наявність власного огранювального цеху, в якому створюються камені будь-якої форми та огранювання.

Докладніше...

Мобільний додаток Гемма

Завантажуйте наш безкоштовний мобільний додаток для швидкого та зручного використання



JUMP TO TOP

Save 30

На день народження знижка на всю колекцію ювелірної компанії "Гемма" складає 12%. Поспішайте, ми на Вас чекаємо!

Інші новини

НАШ ДАРУНОК